مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت سربار - 11اسلاید

پاورپوینت سربار - 11اسلاید

پاورپوینت سربار

پاورپوینت سربار

پاورپوینت سربار

پاورپوینت سربار

در کسب‌وکار، سربار یا هزینه‌های سربار اشاره به هزینه‌های جاری عملیاتی یک کسب‌وکار دارد؛ که همچنین تحت عنوان هزینه‌های عملیاتی نیز شناخته می‌شود. سربار هزینه‌هایی است که نمی‌توان به سادگی ردیابی نمود یا از هزینه‌های خاص هر واحد شناسایی کرد. بنابراین، سربار را نمی‌توان بلافاصله با محصولات یا خدمات در حال ارائه مرتبط دانست، پس سودآوری بصورت مستقیم بدست نمی‌آید. با این‌حال، سربار هنوز هم برای عملیات کسب‌وکار اساسی است، چرا که پشتیبانی‌های حیاتی را برای کسب‌وکار به منظور پیش‌برد فعالیت‌های سودآور فراهم می‌کند. برای مثال هزینه‌های سربار از قبیل اجاره یک کارخانه به کارگران اجازه تولید محصولات را می‌دهد، که می‌توان پس از آن برای کسب سود آنها را بفروش رساند. چنین هزینه‌هایی عموما بر خروجی وارد شده و با سفارش کار خاصی مرتبط نیست. به عنوان مثال، حقوق پرداختی به کارکنان ساعتی یا تمام‌وقت، هزینه‌های گرمایش و روشنایی کارخانه و غیره. سربار همچنین در مورد مواد مستقیم و کار مستقیم، عنصر هزینه‌ای بسیار مهمی محسوب می‌شود. و اغلب با مفاهیم حسابداری از قبیل هزینه‌های ثابت و غیرمستقیم مرتبط است.

 

به جز کار، مواد و هزینه‌های مستقیم، سربار همه هزینه‌های درآمدی را در بر می‌گیرد. هزینه‌های سربار شامل مخارج حسابداری، تبلیغات، بیمه، بهره‌های بانکی، مخارج قانونی، مسئولیت کار، اجاره‌بها، تعمیرات، تدارکات، مالیات، صورتحساب‌های تلفن، هزینه‌های حمل و نقل، و آب و برق می‌شود. اساسا دو نوع سربار کسب‌وکار وجود دارد. سربار اداری و سربار تولیدی.

 

سربار اداری

پاورپوینت سربار

 

سربار اداری شامل مواردی از قبیل هزینه‌های آب و برق، برنامه‌ریزی راهبردی، و کارکردهای پشتیبانی متنوع است. این هزینه‌ها از آن رو سربار تلقی می‌شوند که در واقع بصورت مستقیم به کار خاصی در سازمان که مستقیما منجر به تولید سود گردد، مرتبط نمی‌شود. در عوض، این هزینه‌ها به سادگی نقش حمایتی از همه عملگرهای دیگر کسب‌وکار را در بر می‌گیرد.

  • حقوق کارمندان: عمدتا شامل حقوق ماهیانه یا سالانه‌ای است که مورد توافق قرار گرفته است. این هزینه‌ها از آن روی جزء سربار در نظر گرفته می‌شود که باید صرف نظر از فروش و سودآوری شرکت پرداخت گردد. بعلاوه، میان حقوق و دستمزد تفاوت وجود دارد، بصورتی‌که حقوق متاثر از زمان و ساعات کاری نیست، بنابراین ثابت خواهد ماند. بصورت خاص، معمولا چنین هزینه‌ای بیشتر برای کارمندان ارشد به عنوان اعضایی که نوعا دارای قراردادهای بلندمدت کاری هستند، به کار می‌رود، بدین معنی که حقوق آنها بیشتر مواقع از پیش‌تعیین‌شده است.
  • تجهیزات دفتری و تدارکات: شامل تجهیزات دفتری از قبیل پرینتر، دستگاه فکس، رایانه‌ها، یخچال و غیره می‌شود. اینها تجهیزاتی هستند که به طور مستقیم منجر به فروش و سودآوری نمی‌شوند، بلکه تنها برای کاربردهای پشتیبانی که می‌توانند عملیات‌های کسب‌وکار را فراهم کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، تجهیزات بسته به آنکه کارکرد تولیدی یا پشتیبانی داشته باشند، می‌توانند جزء سربار اداری یا تولیدی محسوب شوند، به عنوان مثال برای یک شرکت چاپ، یک پرینتر می‌تواند به عنوان سربار تولیدی به حساب بیاید.

    پاورپوینت سربار

  • مخارج قانونی خارجی و حسابرسی: شامل هزینه قانون استخدام و موسسات حسابرسی برای شرکت می‌شود. این چنین نیست که اگر شرکت وکلای داخلی و حسابرسی داشته باشد، این هزینه‌ها اعمال نشود، بلکه بواسطه مقررات و حسابرسی‌های سالانه ضروری جهت اطمینان از یک محیط کاری رضایت‌بخش، این هزینه‌ها اغلب اجتناب‌ناپذیر است. همچنین، از آن روی که این هزینه‌ها لزوما به طور مستقیم به فروش کمکی نمی‌کند، جزء سربار غیرمستقیم درنظر گرفته می‌شود. اگرچه در برخی موارد ضروری، گهگاه از این هزینه‌ها می‌توان صرف نظر نموده یا آنها را کاهش داد.
  • خدمات خودرویی: بسیاری از شرکت‌ها ارائه خدمات حمل و نقل خودرویی را نیز برای کارکنان خود در نظر می‌گیرند، که از آن روی که بصورت مستقیم در فروش یا سودآوری کمکی نمی‌کند، جزء هزینه‌های سربار اداری در نظر گرفته می‌شود. همچنین برخی پرداخت‌های خاموش شرکت مثل مخارج قرارداد با باشگاه ورزشی را نیز می‌توان در نظر گرفت.

 

 

 

  • هزینه‌های سرگرمی و سفر: شامل سفرهای کسب‌وکار شرکت و هماهنگی‌های آن، و همچنین مخارج تنقلات، غذا، و سرگرمی‌های حین سفر می‌شود. اگرچه ممکن است برخی استدلال کنند که این هزینه‌ها به کارکنان انگیزه می‌دهد که موثرتر و سازنده‌تر عمل کنند، بسیاری از اقتصاددانان بر این باورند که این هزینه‌ها به طور مستقیم به فروش و سودآوری شرکت کمک نمی‌کند، بنابراین باید به عنوان سربار اداری آن را به حساب آورد. با وجود آنکه این هزینه‌ها بصورت گهگاه و دوره‌ای و بدون تدارکات قبلی اتفاق می‌افتد، عمدتا به عنوان پرداخت‌های خاموش محسوب شده و انتظار می‌رود که در بودجه‌ شرکت عنوانی برای سفر و سرگرمی در نظر گرفته شود.

 

سربار تولید

سربار تولید همه هزینه‌های تحمیل‌شده به یک کسب‌وکار است که درون پلت‌فرم فیزیکی که محصول یا خدمت تولید می‌شود، قرار می‌گیرد. تفاوت میان سربار تولیدی و سربار اداری آن است که سربار تولیدی در یک کارخانه یا دفتر، براساس محل قرارگیری فروش دسته‌بندی می‌شود. درحالی‌که سربار اداری نوعا در قسمت پشت کار یا پشتیبانی دفتر دسته‌بندی می‌شود. اگرچه در برخی موارد ممکن است با تداخل دو ساختمان فیزیکی، استعمال سربارهاست که آنها را از هم جدا می‌کند.

 

  • حقوق کارکنان: اگرچه مفهوم کلی با مورد سربار اداری یکسان است، تفاوت کلیدی آن نقش کارکنان است. در مورد سربار تولیدی، کارکنان ممکن است نقش‌هایی از قبیل پرسنل تعمیر، مدیران تولید، کارکنان مدیریت مواد، و کارکنان کنترل کیفیت داشته باشند. همچنین می‌توان مجموعه دستمزدهایی نیز برای کارکنان سرایدار تعریف نمود. پس تفاوت کلیدی در ماهیت مشاغل و مکان فیزیکی مرتبط با آن است.
  • استهلاک دارایی‌ها و تجهیزات: اشاره به کاهش ارزش تجهیزاتی دارد که به مرور زمان فرسوده و منسوخ می‌گردند. برای مثال، اگر یک پرینتر دارای عمر مفید بالقوه 5 سال باشد، مقداری که می‌تواند فروش ایجاد کند، هر سال کاهش می‌یابد. بنابراین، ارزش در استهلاک به عنوان سربار تولید محاسبه می‌شود. علاوه بر این، همچنین در مورد وسایل نقلیه‌ای که بخصوص پس از گذشت یکسال رو به استهلاک می‌روند، استفاده می‌شود. در موقع محاسبه سربار تولیدی، حسابداران عمدتا از دو روش استفاده می‌کنند: روش خط مستقیم، و روش تعادل کاهش.

 

متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت سربار است؛

برای دانلود کل پاورپوینت سربار از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Overhead-business_2113386_7537.zip2.3 MB